Klientská zóna

Všetko o rýchlych pôžičkách

Na tejto stránke nájdete odpovede na najčastejšie otázky žiadateľov o pôžičku:

Prečo spolupracovať s platformou Kolektívne pôžičky?

Spolupráca s platformou Kolektívne pôžičky zabezpečuje pre našich klientov možnosť najväčšej pravdepodobnosti schválenia ich žiadosti o pôžičku s čo najlepšími možnosťami a podmienkami. Práve preto je dôležitá každá prijatá žiadosť o pôžičku. Každému zákazníkovi venujeme veľkú pozornosť a starostlivosť, aby bol spokojný a dostal tú najlepšiu ponuku na pôžičku v danej chvíli.

Ako môžem zistiť stav mojej žiadosti a kde to môžem zistiť?

Po obdržaní žiadosti o pôžičku a všetkých potrebných informácií, informujeme klientov buď telefonicky alebo zaslaním SMS či e-mailu.

Na aký účel môžem pôžičku využiť?

Pôžička na platforme Kolektívne pôžičky je bez dokladovania účelu: u nás účel nedokladujete, peniaze môžete použiť na čokoľvek.

Ako Kolektívne pôžičky kontrolujú žiadateľa, aby splatil požadovanú pôžičku a čo je potrebné pri pôžičke?

Kolektívne pôžičky kontrolujú žiadateľa pri jednorazovej registrácií na platforme a pri schvaľovaní pôžičiek používajú vlastný scoringový systém. Na posúdenie schopnosti dlžníka splácať ním požadovanú pôžičku Kolektívne pôžičky požadujú od žiadatela informácie:
  1. Osobné údaje žiadateľa
  2. Informácie o zamestnaní
  3. Telefonické skontaktovanie sa so žiadateľom
  4. Parametre požadovanej pôžičky
  5. Aj iné sociálno-demografické údaje, potrebné pre posúdenie žiadosti
Využívanie nášho scoringového systému je uistenie sa, že finančné prostriedky investora sú investované do správneho žiadateľa. Chceme, aby boli všetky strany spokojné.

Aké doklady potrebujem k žiadosti o pôžičku:

Pre investora je potrebné pripraviť:
a) 2 doklady totožnosti (platný občiansky preukaz a ďalší preukaz totožnosti rodný list/ cestovný pas a pod.)
b) doklady o pravidelnom príjme:
- Zamestnaný: výplatné pásky za posledné 2 mesiace a výpis z bankového účtu, kam Vám pôžičku pošleme alebo 2 výpisy z bankového účtu a pracovná zmluva
- SZČO, dôchodca, invalidný dôchodca, materská/rodičovská dovolenka 2 výpisy z bankového účtu, kam Vám chodí pravidelný príjem

Aká je minimálna a maximálna výška pôžičky?

Na platforme Kolektívne pôžičky je možné požiadať o pôžičku vo výške od 50 eur a maximálne do 1 000 eur.

Čo znamená dobrá úverová história na platforme Kolektívne pôžičky?

Vaša úverová história je potrebná, aby investor videl a uistil sa, že ste práceneschopný klient. Úverovú históriu tvoria rôzne parametre: ako dlho ste zákazníkom, ako často využívate služby, či ste čerpali úver alebo či ste pôžičku vrátili včas alebo či došlo k pôžičkám po splatnosti. Čím lepšia je úverová história, tým lepšie, výhodnejšie podmienky pre budúce pôžičky Vám môžu investori ponúknuť.

Môžem ako žiadateľ zistiť, kto mi požičia peniaze?

Na našej platforme Kolektívne pôžičky sú Vaše dáta chránené. Všetko je dôverné, dáta zostávajú výhradne u nás a používame ich iba na komunikáciu s Vami o našich transakciách. Ani druhá strana (investor alebo dlžník) druhú stranu nepozná. Klienti platformy Kolektívne pôžičky si navzájom nevidia osobné údaje. Osobné údaje všetkých klientov sú chránené zákonom o ochrane osobných údajov a zmluvou medzi klientom a investorom.

Podlieha sprostredkovanie pôžičiek cez platformu Kolektívne pôžičky dohľadu Národnej banky Slovenska?

Kolektívne pôžičky sú jen platforma, ktorá sprostredkuje (spája) fyzické osoby, ktoré chcú investovať svoje financie a záujemcov o pôžičku. Sú to pôžičky od ľudí pre ľudí, ktoré sú ustanovené § 657 a nasl. Občianskeho zákonníka. Pre viac informácií ohľadom pozície NBS v otázke platformy kliknite tu.

Ak sa investor, ktorý investoval do mojej p2p pôžičky, rozhodne prestať investovať?

Ak sa investor rozhodne od investície Vašej pôžičky odstúpiť, Vaša pôžička sa nezmení a bude pokračovať za rovnakých podmienok ako je uvedené v zmluve.

Je možné pôžičku na platforme Kolektívne pôžičky predĺžiť výpožičnú dobu, pokiaľ nestíhame pôžičku splácať včas?

Na platforme Kolektívne pôžičky je možné požiadať o predĺženie termínu na dlhšiu dobu, pretože väčšina investorov s takouto službou súhlasí. Môžete to urobiť vo svojom profile.

Keď vrátim jednu pôžičku na platforme Kolektívne pôžičky, môžem si vziať ďalšiu pôžičku?

Áno, keď vrátite pôžičku na platforme Kolektívne pôžičky, môžete si ihneď vziať ďalšiu pôžičku, pretože ako sme písali, registrácia je iba jednorazová a sami si vyberáte, kedy si pôžičky vezmete.

Pokiaľ nemôžem pôžičku vrátiť včas, čo mám robiť?

Pokiaľ nastala situácia, že nemôžete požičanú čiastku vrátiť včas, môžete požiadať o možnosť predĺženia doby pôžičky. Pokiaľ to nejde predĺžiť, alebo nemáte na to financie, určite nás treba ihneď kontaktovať na infolinke alebo e-mailom [email protected], aby sme spoločne našli riešenie Vašej situácie. Vždy sa dá nejako dohodnúť, nájsť riešenie, hlavné je komunikovať a nečakať, že sa na Váš dlh zabudne a tím zhoršíte svoju situáciu. Investor má totiž právo Váš dlh previesť na externé vymáhanie alebo sa obrátiť na súd, prípadne problematicky dlh predať tretej osobe, preto je vo Vašom záujme dohodnúť sa na vyplatení.